Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? (2021 Güncel Rehber)

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? (2021 Güncel Rehber)

Twitter, sosyal medyada kullanıcılarının etkileşime girmesine ve fikirlerini başkalarıyla paylaşmasına olanak tanıyan en önemli platformlardan biridir. Neredeyse her etkileyicinin veya halk figürünün kendi izleyicileriyle bağlantı kurması için bir sahne haline geldi. Twitter 2017'de doğrulama programını kapattı ancak şimdi mavi tik için doğrulama geri geliyor.

Kısa süre önce, Periscope Livestream'de şirketin CEO'su Jack Dorsey, şirketin herhangi bir kullanıcının doğrulanması için çalıştığını söyledi.

Doğrulanmış bir hesap, kullanıcı adınızın yanında görünen küçük bir onay işaretiyle birlikte mavi bir mühür içerir. Kişisel bir hesapla veya bir iş hesabıyla Twitter doğrulaması için başvurabilirsiniz.

Normalde, doğrulama işlemi kimlik kanıtlarınızı göndermeyi ve Facebook profilinizi veya Google hesabınızı bağlamayı içerir. Ancak şimdi Twitter, kullanıcıları doğrulamak için yeni bir sistem üzerinde çalışırken, belirli ayrıntılar belirsizliğini koruyor.

Bu nedenle, eski adımlara dayanarak, doğrulanmış bir Twitter profili almak için takip edebileceğiniz birkaç ipucu.

Twitter'da nasıl doğrulanırsınız?

Twitter'da doğrulanmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

Adım 1: Öncelikle Twitter hesabınızı güncellemeniz gerekiyor.

Profilinizdeki tüm bilgilerinizin doğru ve güncel olduğundan (özgeçmişiniz, profil resminiz vb. Dahil) emin olmanız gerekir.

2. Adım: Cep telefonu numaranızı doğrulayın ve posta kimliğinizi onaylayın.

Profilinizi güncelledikten sonraki adım, sırasıyla telefon numaranızı ve posta kimliğinizi doğrulamak ve onaylamaktır. Cep telefonu numaranızı doğrulayabilir ve 'ayarlar ve gizlilik' seçeneğinden posta kimliğinizi onaylayabilirsiniz.

3. Adım: Tweetlerinizi 'Genel' olarak ayarlayın.

Doğrulanmış bir Twitter hesabı almak için, tweet'lerinizin 'Genel' olarak ayarlanması gerekir. Tweetinizin gizlilik ayarlarını değiştirmek için. 'Ayarlar ve gizlilik'e gitmeniz ve ardından' gizlilik ve güvenlik 'seçeneğini tıklamanız gerekir,' tweetlerinizi koruyun 'seçeneğini devre dışı bırakarak tweetleriniz herkese görünür olacaktır.

4. Adım: Profilinizin sizinle veya işiniz / markanızla ilgili olduğundan emin olun.

Kullanıcı adınızın, profil resminizin ve kapak resminizin kim olduğunuzla veya markanızla ilgili olması gerektiğini unutmayın. Durumda, genel bir profil resminiz veya Twitter tanıtıcınız varsa, doğrulanma fırsatını engelleme ihtimali vardır.

Öyleyse iyi bir profil resmi koyun ve Twitter kullanıcı adı doğrulanmış bir profil alma şansınızı yaratacaktır.

Twitter'a göre, "Bir hesap, kamu yararına bir hesap olarak belirlenirse doğrulanabilir."

Doğrulama için başvurduktan sonra, Twitter profilinizi gözden geçirecek ve ardından kararı kendisi alacak. Talebiniz kabul edilmezse 30 gün içinde tekrar başvurabilirsiniz.