Instagram vs Facebook: 2020'deki Farklılıklar ve En İyi Uygulamalar

Facebook ve Instagram reklamcılığına ilişkin “güncel” bir anlayışa sahip olmak ne demektir? Her iki platform da geliştikçe, tüketici davranışları ve demografik bilgiler değiştikçe ve pazarlamacılar buna yanıt olarak stratejilerini ayarladıkça, her iki platformda da hem ücretli hem de organik sosyal ortam sürekli olarak değişiyor.

Bu rapor, 2020'de sosyal medyadan yararlanarak başarılı olmak isteyip istemediklerini pazarlamacıların anlamaları için çok önemli olan en son eğilimleri ve öngörüleri ortaya çıkarmak için Q1 2019 - Q1 2020'deki Socialbakers'ın Instagram ve Facebook verilerine referans verecek.

Ayrıca, pazarlamacıların ve markaların aşağıdakileri yapabilmesi için dikkate alınması gereken Instagram ile Facebook arasındaki mevcut (Q1 2020) farklılıkları da inceleyecektir:

A.) Ücretli bütçeleri iki platform arasında etkili bir şekilde paylaştırın 

B.) Her platformun güçlü ve zayıf yönleriyle uyumlu içerik stratejileri oluşturun

Kilit Instagram vs Facebook Rapor Bilgileri: 

Pazarlamacılar Odaklarını Instagram'a Kaydırıyor 

Son 2 yılda neredeyse her pazarlama yayınının kapsadığı en büyük trendlerden biri, Facebook'tan Instagram'a yapılan toplam reklam harcamasındaki kayma oldu; bu trend, 2019'un 4. çeyreğinde önceki yıllara göre çok daha hızlı bir şekilde devam etti.

Socialbakers'ın geçtiğimiz yıla ait verilerine (tüm sosyal medya kanallarındaki en iyi 100.000 markalı hesaptan derlenen ölçümlerle) bakabilir ve bu eğilimin, son iki yılda Instagram için etkileşim ve erişim ölçümlerindeki olumlu değişimlere bağlı olduğunu görebiliriz. . COVID-19'un 2020'nin 1. çeyreğindeki etkisine rağmen, 2019'da kurulan genel etkileşim ve erişimdeki mevcut eğilimler 2020'ye kadar devam etti.