Instagram Mağaza İle Satışlarınızı Arttırın

Instagram'da alışveriş yapmak sizin için ne ifade ediyor?

İle 500 milyonu aşkın günlük aktif kullanıcılar , Instagram tüketiciler, etki sahiplerini ve markalar bağlayan etrafında en hızlı büyüyen sosyal uygulamalar, biridir.

Geçmişte bu popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması, Shopify'ın moda, mücevher, güzellik, mobilya ve ev dekorasyonu gibi kategorilerdeki tüccarlarının müşterileriyle anlamlı bir şekilde etkileşim kurmaları için güçlü bir sosyal medya platformu olmuştur.

Instagram kanalında alışverişin genişletilmesi, tüccarların artık gönderilerinde ürünleri etiketleyebilmesi ve tüketicilerin keşiften ödeme aşamasına kadar tüm alıcı yolculuğunu tamamlamasına izin vermesi anlamına geliyor. 9 veya daha fazla alışveriş gönderisiyle işletmeler, Instagram işletme profillerinde müşterilerin bir gönderideki tüm ürünleri görüntülemek için dokunmalarına olanak tanıyan kalıcı bir Mağaza sekmesi de alır.

Instagram alışveriş gönderileriyle satışa nasıl başlanır?

Instagram'da alışverişe başlamak için yapmanız gerekenler:

  • İşletmenizi desteklenen bir ülkede çalıştırın. 
  • Bir Instagram İşletme hesabına sahip olun (Facebook Sayfanıza bağlandıktan sonra kurabilirsiniz).

Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra, Instagram satış kanalını hiçbir ek ücret ödemeden Shopify mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Instagram kanalı kurulduğunda ve mağazanız onaylandığında, Instagram uygulamasında İşletme Ayarları altında Alışveriş'i ziyaret ederek özelliği etkinleştirebilirsiniz .

Artık gönderileri etiketlemeye ve Instagram'daki en popüler hashtag'leri dünyanın her yerinden kullanıcılar tarafından keşfedilebilir hale getirmek için ürünlerinizle birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz .

İster yüksek kaliteli bir ürün çekimi, ister kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir fotoğraf paylaşıyor olun, ürün etiketleri, organik etkileşimi müşterilerin Instagram'daki ürünlerinize ulaşmaları ve biyografinizdeki bir bağlantıyı ziyaret etmeden doğrudan Shopify'da ödeme yapmaları için bir fırsata dönüştürebilir.

Instagram'da Alışveriş'i başlattığından beri ORO LA, doğrudan Instagram'a atfedilebilen aydan aya gelirde% 29,3'lük bir artış gördü. 

Instagram gönderilerinizi satın almaya dönüştürün

Instagram satış kanalı, tüccarlarımıza ürünleri gerçekten seven bir platformda milyonlarca mobil müşteriye yeni erişim sağlayarak ticareti, akışınızda gezinmek ve dokunmak kadar sorunsuz hale getirir.