İNSTAGRAM HİKAYE GÖRÜNTÜLEME SIRASI NEYE GÖREDİR?

Hemen hemen hepimiz günde en az bir kere hikaye atarak İnstagram kullanmaktayız. Ne kadar aktif kullandığınıza göre değişen İnstagram hikayeleri günde bir tane de atsanız on tane de atsanız herkes de aynı merakı uyandırıyor. Hikaye görüntüleme sırası neye göre belli oluyor? Sizler de bunu merak ettiniz mi?
Kimi zaman sayfanıza en çok giren en başta çıkar deniyor, kimi zaman ise ilk kim hikayeni izliyor ise o başta çıkıyor kimi zaman da karışık herhangi bir şeye göre sıralanmıyor diyor. Peki siz bu asılsız bilgilerden kaçını duydunuz? Gelin bizler sizlere işin aslını anlatalım. 
İnsanlar her ne kadar kim sayfana daha çok giriyor ise o başlarda çıkıyor dese de işin aslı öyle değil. En azından İnstagram bu konuda yaptığı açıklama da durumun böyle olmadığını vurguluyor. Ne olduğu hakkında doğru bilgiyi vermeyen insstagram en azından hikaye izleyenlerin en başındakilerin bizleri stalklayanlar olmadığınız söylüyor. Peki öyle değilse nasıl?
İnstagram hikaye görüntüleme sırası için tam olarak doğru denilmeyecek ama olana en yakın açıklama şu şekilde;
Kimler ile daha çok mesajlaşıyor birbirinize yorum atıyor veya kimin sayfasına daha sık ziyaret ediyor iseniz o sizin hikaye görüntüleme sıranızda daha önde çıkıyor. Bu durum stalk durumunu karşı taraftan alıp sizlere geçirmiş durumda gibi. İnstagram’dan gerekli bir açıklama gelmediği sürece insanlar arasında bu açıklama yer edinecek gibi gözüküyor. Bu bir algoritmaya benzetilmiş durumda. Bu algoritma İinstagram yeni bir açıklama getirene dek yerini koruyacak.