Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır? 2021

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır? 2021

Facebook'ta mavi bir rozete sahip olmanın sizi gururlandırdığını biliyoruz. Neden olmasın? Sonuçta sizin ve işiniz için çok sayıda avantajı var.

Bununla birlikte, zaten bildiğiniz bir şey, takipçilerinizi genişletmek ve Doğrulama Rozetini almak için çok sayıda kaliteli ve değerli gönderiler yapmanız gerektiğidir.

Şimdi, birçoğunuz her gün bu konuyla ilgili arama yapıyor, Facebook'ta mavi tik nasıl yakalanır? Ancak, Facebook Sayfanızın yanındaki o minik mavi rozeti kazanmak için ne gerektiğini hiç merak ettiniz mi?

Sakin olun, onu almak için kimseye bir şey ödemek zorunda değilsiniz ama evet, onu elde etmek için neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Bir Sayfa veya Profilde mavi bir onay işareti görürseniz bu, Facebook'un bu profil veya sayfanın bu halka açık kişi, Medya Şirketi veya marka için gerçek olduğunu belirlediği ve onayladığı anlamına gelir.

Mavi tik isteklerinin, tanınmış kişiler veya sık aranan Sayfalar ve profiller tarafından kabul edildiğini unutmayın. Facebook'taki tüm tanınmış kişiler, ünlüler ve markaların kimliği doğrulanmaz.

Gurur Hissini edinme sürecini anlatmaya başlamadan önce, en basit haliyle Mavi Tik'i kastediyoruz, ayrıca size ne söylememiz gerektiğini, Doğrulanmış Rozet almanın yanı sıra tamamlayıcı faydalarda neler elde edeceğinizi de merak ettik.

Mavi Tik Rozetine sahip olmanın avantajları

Marka Güvenilirliği

Elbette bunu anlayacaksınız çünkü insanlar orada sayfanızın / profilinizin Mavi Tik'den oluştuğunu gördüklerinde, açıkça bunun güvenilir, güvenilir ve doğrulanmış olduğunu gösteriyor. Sayfanızla bağlantı kurmak için herhangi bir yanlışlıktan korkmaları gerekmiyor.

Erişimi Genişlet

İnsanlar sayfanın doğrulanmış bir rozetine sahip olduğunu göreceğinden, insanlar daha fazla ilgi gösterecektir.

Arama Motorlarında En İyi Sıralama

Bu konuda sevdiğimiz favorilerden biri, profiliniz / sayfanız, doğrulanmış rozetli arama motorlarının en üstünde yer alıyor ve bu da açıkça yukarıdaki her iki avantajı da sağlamanıza yardımcı oluyor.

Facebook Doğrulaması için Temel Temel Gereksinimler

 • Profil resminizin, adınızın, kapak resminizin, iletişim bilgilerinizin, web sitesi bağlantınızın ve içeriğinizin - tümünün gerçek olduğundan ve sayfanızda / profilinizde güncel olduğundan emin olun.

Mavi Tik Rozetini Almak İçin Adım Adım Kılavuz

Şimdi, bu blogun başından beri bilmek istediklerinize geldik. Basit adımlarla başlayalım.

 • Mavi Kene Rozeti almak için gerekli alanı doldurarak bir istek gönderin.
   
 • Şimdi burada, sayfanızı doğrulamak istiyorsanız, açılır seçeneklerden işletme sayfanızı seçin. Bir birey olması durumunda, Facebook profil URL'nizi girin
   
 • Rozeti almak isteyen hesap bir kişiye aitse ehliyet veya pasaport gibi verilen seçeneklerden sadece biri için kimliğinizin bir resmini ekleyin.
   
 • Bir işletme sayfası ise, işletmenizin mührünü / filigranını gösteren herhangi bir belgenin fotoğrafını bağlayın, ör. Kuruluşun elektrik / telefon faturası vb. eklemeniz gereklidir.

Not: - Sayfanızda "sayfa doğrulama" seçeneğini görmüyorsanız, bunun nedeni Facebook'un bu özelliği henüz tüm kullanıcıları için başlatmamış olmasıdır.

Facebook'un Mavi Tik Rozetini Onaylaması Ne Kadar Zaman Alır?

Formu doldurduktan sonra, artık sayfanızın yanındaki minik mavi tik işaretini görmek için sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz. Endişelenmenize gerek yok. 

Facebook doğrulama talebinizi değerlendirmeye başladığında bir bildirim alacaksınız. Size o güzel minik mavi doğrulama rozetini almanız 2 gün ile 2 ay arasında sürebilir.

Facebook ilk denemenizde doğrulama talebinizi reddederse, ilk talebinizden 30 gün sonra yeni bir talep gönderebilirsiniz.

Son Vuruş

Dolayısıyla bunlar, hayalinizdeki Mavi Rozeti sayfanıza veya Facebook profilinize almak için izlemeniz gereken temel adımlar.
Facebook isteğinizi onayladıysa, tebrikler! Bu, sizi veya işletmenizi dünyanın en büyük sosyal medya ağında güçlendirmek için harika bir adım .

Hala o mavi rozete sahip değilseniz, sizi motive etmemize izin verin, çok şey kaçırmıyorsunuz. Takipçilerinize / izleyicilerinize kanıtlamak istediğiniz her şeyi halletmenin ve göstermenin birkaç daha iyi yolu vardır.

Şimdi, son olarak, sizi veya işletmenizi kamu yararına güvenilir, güvenilir ve gerçek kılmak için başka şekillerde de yardımcı olacak diğer bloglarımızı daha fazla okumanızı tavsiye ediyoruz ve kesinlikle keyif almanızı sağlıyoruz.